
Een foto van de schaduwtuin na het aanplanten. Nu hopen dat ik niet teveel last krijg van woelmuizen in dit gedeelte van de tuin, volgend jaar zouden alle planten al een stuk groter moeten worden (omdat ik ze dit jaar geen voeding heb gegeven in hun potten, en dan worden de bladeren kleiner.
Tegen de volgende ‘Eerste zicht‘ foto gaan er al heel wat hosta verder verdord zijn, vandaar even deze tussenstand.
En ja, U heeft dat goed gezien, er is een nieuwe ‘bewoner’ in de tuin. Een geschenk van vrienden, ik heb hem maar in de tuin gezet…

De bamboestokjes links vooraan op dit beeld beschermen een meiklokje, dat plantje komt rechtstreeks uit de tuin van mijn overleden grootvader, en mag nu mijn tuin overwoekeren (’t is niet het enige plantje dat ik heb gerecupereerd, wel ’t enige in de schaduwtuin.

Verder staat de Salvia uliginosa er ook erg mooi bij,één van de weinige bloemen die echt blauw zijn (zonder paarse tinten). Trekt vooral hommels aan (maar die preferen toch de Agastache, Calamintha nepata en Verbena bonariensis in die buurt). De planten lijken nu hun volle hoogte te hebben bereikt (bijna 2 meter), en zijn volledig winterhard want ze hebben deze winter buiten overleefd. ’t Is ook dé kampioen van ’t stekken (plant wortelt enorm snel).

Nog ééntje waar je nu niet naast kan kijken ; Sedum ‘Mr Goodbud’. De lichtroze Sedum-variëteiten spreken me weinig aan, deze is nu een echte, mooie blikvanger in de tuin, die goed gaat combineren in de paarse border.

En wanneer stel je die prachttuin open voor leerlingtuiniers? Wij zijn alvast kandidaat om bij te leren 🙂
Hij staat opgenomen in de lijst van de Eco-tuindagen van Velt, maar bij interesse maak ik zowiezo tijd vrij (voor mijn volgers).
Waw, die sedum is inderdaad een blikvanger. Er is daar hard gewerkt dunkt mij!
Ik dacht dat het langer ging duren, viel al bij al best mee
300 planten, lees ik op je vorig berichtje, dat gaat daar vol staan tegen de open tuin volgend jaar 😉
Nog niet helemaal vol, ik heb wel geen plaats meer voor hosta, en ik twijfel een beetje over de manier waarop ik andere schaduwplanten heb geïntegreerd. Indien nodig verwijder ik de minst goede hosta over enkele jaren.
Daar is een bezig bijtje druk in de weer geweest!!
Die Salvia is een prachtplant, maar is hier helaas niet winterhard.
Zie je die hangmat, daar heeft die bezige bij ook gelegen dit week-end (zondagnamiddag)
Niet zozeer koude, maar vooral natte winters kunnen de Salvia uliginosa de das omdoen.
Benieuwd naar het moment dat de hosta’s zich ten volle zullen hebben ontwikkeld. Zo’n grote groep zal ronduit schitterend ogen.
Ik ga ervan uit dat het op termijn een leuke hoek wordt. Er staan heel wat mooie exemplaren tussen. Ik vrees vooral de woelmuizen…
Ben je een katteneigenaar? Katten zijn namelijk tuk op woelmuizen. (En, zo weet ik intussen, ze verschalken die woelers ook effectief.)
Onze kat vangt vooral vlinders :-(. En occasioneel een spitsmuis :-(( Woelmuizen heeft ze nog niet van gehoord heb ik de indruk.
Onze katten zijn gespecialiseerd in het straal negeren der woelmuizen, helaas. Maar ik heb wel al een paar jaar geen last meer van die beesten in mijn moestuin dankzij die stinkbolletjes van BSI. Elk jaar een tiental daarvan mee in de grond samen met de planten en geen woelmuis meer te zien in dat stuk tuin.
Dan ga ik toch eens zo’n stinkbolletjes aanschaffen. ik ga me dit week-end ook nog eens 200 narcissen aanschaffen, dat zou ook een afwerende werking hebben op woelmuizen
De nieuwe bewoner ziet nog wat bleek, hij staat toch niet teveel in de schaduw?!? die hangmat, wat heerlijk! Je krijgt direct een lente- en zomers gevoel als je hem ziet hangen! Leuk, dat je het meiklokje uit de tuin van je grootvader hebt kunnen redden. Het is misschien allemaal emotie, maar toch is het een fijn gevoel en ik hoop dat ‘ie maar heel mooi mag groeien en bloeien!
Hij staat in de schaduw, en daar blijft hij staan (misschien verplaats ik hem en zet ik hem onder de Gunnera).
Dat meiklokje is inderdaad puur sentiment
Wat heb je toch een prachtige tuin. Kijk er altijd met veel plezier naar.
Dankjewel
Bedankt voor ’t compliment. Ik begin van sommige stukken ook tevreden te worden.