Achter de woning staat een garage. Om ze met de auto te bereiken zou ik een oprit rond de woning moeten leggen (die dus door heel de tuin zou lopen). Niet dus. De auto’s staan gewoon buiten.
De garage wordt voor belangrijkere dingen gebruikt: tuingereedschap, fietsen en ergens is ook nog een plaatsje voor de aanhangwagen die één keer per jaar gebruikt wordt.

Maar die aanhangwagen moet wel in die garage geraken. Dus liet ik een stukje verharding over ter breedte van dat onding. Een ‘kaal’ vlak vol kasseien van bijna 20m².

Dat stuk verharding is een doorn in mijn oog en wil ik al een tijdje op één of andere manier ‘aankleden’.

Met planten in potten, meer bepaald vaste planten die het goed doen in potten en lang kleur geven. Daar gaan zeker enkele niet zo ‘typische’ potplanten tussen staan , zoals Eupatorium, Ecchinacea, Asters en Verbena, maar ook wel ‘klassiekers’ zoals Geranium en dus … Salvia.

Enkele weken geleden bezocht ik een salviakwekerij. Aangezien deze planten in potten komen te staan moet ik niet zoveel rekening houden met de winterhardheid van die planten (je kan de potten in de winter gewoon in de kelder of de garage bewaren), en dan is er plots heel wat meer keuzevrijheid.

Veel van de aangekochte planten zijn uit de kluiten gewassen exemplaren en worden 100-125 cm hoog.

De andere vaste planten worden eind deze week opgepot (wel nog in voorlopige potten). Volgende week plaats ik wel eens voor en na foto van dat stukje tuin.
Machtige mooie kleuren (alweer!) ! Ben nieuwsgierig…
Lie(f)s.
Ze komen nochtans van Oostkamp, dus niet zo ver van bij jou vandaan 😉
Wat een schitterende salvia’s!
Ik heb het moeten opgeven, ze doen het hier gewoon niet op de zure grond.
Dan maar bij jou ervan genieten 😉
Deze staan in potten, dan kan je de samenstelling van de grond zelf bijsturen
Mooi, enkele doen het hier ook goed in de volle grond, vooral de Salvia Glutinosa en in de schaduw.
Gr Jan(Wilde een Tuin)
Ik heb hier ook enkele mooie Salvia in volle grond staan, maar de meeste van deze planten hier overleven max – 5°C, dus onmogelijk om buiten te zetten
Ik wist niet dat er zoveel soorten Salvia’s zijn! Mooi!
Er zijn er honderden, dit zijn er maar enkele van een nog veel breder scala aan planten
Fraaie exemplaren heb je gefotografeerd.
Niet alle Salvia’s zijn blijvers te onzent. Ik beschouw een aantal soorten dan ook veeleer als eenjarige (pot)planten. (Met de fantastische Salvia sclarea-specimen op kop!)
Daarvoor zijn de meeste van deze exemplaren toch wel iets te duur, ik hoop de meeste over te kunnen houden (desnoods via stek op tij en stond te verjongen). Time wil tell, zeggen ze dan.