Eén van mijn collega’s is ook een tuinier. Hij gaf me twee jaar geleden wat zaad van zijn dotterbloemen mee. Ondertussen staat deze eerste plant hier nu te pronken, laten we hopen dat deze plant zich ook verder uitzaait.
Ik weet, er zijn veel mensen die het zo niet op gele bloemen hebben. Maar zo rond Pasen is dit toch gewoon geweldig.
Bovendien is deze plant ook een geschenk van een fijne collega waarmee het altijd fijn samenwerken is.
Planten die je van iemand anders krijgt, dat maakt het toch dikwijls allemaal leuker. Er blijft aan die planten altijd een mooie herinnering hangen. Dat geldt vooral voor dit veldje meiklokjes hieronder, deze komen rechtstreeks uit de tuin van mijn bompa en bobonne. Ze worden hier absoluut gekoesterd.
Mooi, die bloeiende dotter.
Ik heb hier nooit gemerkt dat hij zich uitzaait, wel worden de pollen steeds groter.
En de lelietjes van dalen: écht voorjaar.
Deze is in ieder geval uit zaad opgekweekt. Ik ben benieuwd of ze zich uitzaait of niet, desnoods scheur ik de pol over enkele jaren
Die meiklokjes met de hondsdraf eronder, da’s echt een prachtig plaatje! Zeker als je weet dat die van je grootouders komen.
Ik vind wat geel in de tuin wel mooi. Zoals nu de paardenbloemen in het gras, zálig…
Ik ook, ik heb redelijk wat gele bloemen staan in de tuin.
Ik begrijp die ‘hetze’ tegen geel in de tuin echt niet.
Ik ook niet, Ludo.
Wat is er mis met geel? Wij hebben zelfs een volledige ‘gele border’ in onze tuin, die het jaar rond – de winter uitgezonderd – geel bloeit. Ieder seizoen bloeien er andere gele vaste planten en bollen.
De dotterbloem in onze amfibiepoel blijft één pol die ieder jaar dikker wordt, in de grote vijver heeft hij zich spontaan vermeerderd.
Ik weet het niet, maar er zijn behoorlijk wat mensen die het niet zo op gele bloemen hebben. Zelf heb ik er geen probleem mee. In combinatie met verschillende soorten bladgroen kan geel echt een mooi effect in de tuin geven.
’t Is zo mooi…!
Lie(f)s.
Ik heb mijn best gedaan deze keer
Geel in de tuin vind ik prachtig. Zelfs paardenbloemen.
En ja, wat je krijgt geeft dubbel plezier.
Dubbel plezier idd