Zoals ik al eerder aangaf, zo vlak voor de jaarwisseling is het een gevaarlijke periode voor underperformers in de tuin. Zo moest Magnolia virginiana ‘Satellite’ langs de oprit dit jaar plaats ruimen. Deze boom werd zes jaar geleden aangeplant en is in al die tijd niet gegroeid. Van bij het aanplanten wist ik dat deze boom een gok was. De plant is met een flinke kluit uitgegraven en zal in een andere tuin nog een tweede kans krijgen. De vervanger is een nauwe verwant, met name Magnolia x thompsoniana ‘Olmenhof’ , een kruising van diezelfde Magnolia virginiana en Magnolia tripetala.
Magnolia x thompsoniana was de eerste beschreven Magnolia-kruising. De plant werd ondanks het mooie blad en geurende bloemen nooit een commercieel succes, omdat de plant niet tot een mooie boom uitgroeide (niet voldoende winterhard), en zo eerder een struik bleef. In 2004 werd een andere kruising van Magnolia virginiana en Magnolia tripetala ontdekt in een parktuin(Olmenhof) in – godbetert – Herk-de-Stad, een kruising die wel beter zou groeien. De plant bloeit van midden mei tot begin juli met grote geurende bloemen. Herk-de-Stad, dat is dus 25 km hiervandaan, over de winterhardheid maak ik me dus niet direct zorgen.
Dus een nieuwe kans voor een zeer verwante kruising!
Ben benieuwd.
Hartelijke groeten van Zem.
Ja, en ik hoop dat het deze keer dus wel lukt. Maar ik heb er goede hoop op.
Al die kruisingen, ik ben er niet gek op.
Als ik zo mijn buurman bekijk…
Jij bent ook een kruising hoor 😉
Weet ik, maar dan een heel geslaagde!
Ik ben heel bescheiden bovendien.
Sidderen en beven doen al jouw planten deze dagen. 🤪
Leef je nog maar wat uit, ‘t is heerlijk zo plannen en verplanten in de tuin…
Vanaf nu alleen voor de koude hoor.
Hoe staat het inmiddels met deze boom? Ik heb er zelf ook een aangeplant en vroeg me af hoe de groei bij u verloopt.
De plant groeit, maar vrij langzaam. Andere exemplaren die ik heb aangeplant bij mijn schoonouders en mijn broer groeien flink wat beter. Maar bij mij staat de boom op een stukje droge grond.