Het is weer tijd om een plant van de maand te nomineren. Deze maand is dat een plant die al eerder aan bod kwam op deze blog, met name magnolia laevifolia. De plant heette enkele jaren geleden nog Michelia yunnanensis, maar werd ondertussen dus als telg van het geslacht Magnolia beschreven.
Laevifolia kom van het Latijnse woord ‘levis’, wat glad wilt zeggen, de plant heeft dus maw glanzend blad. Van dat blad kan je heel de winter door genieten, want het is een wintergroene heester. Eind april begin mei start deze plant met bloeien, en dan is deze plant echt wel een blikvanger. Door het warme voorjaar is hij er dit jaar extra vroeg bij. De struik lijkt ieder jaar rijkelijker te bloeien, met mooie, komvormige witte bloemen. De bloemen geuren ook aangenaam (maar wel niet sterk).

De plant zou matig winterhard zijn, en staat daarom op de meest beschutte plek van mijn tuin, waar de plant de voorbije 4 winters zonder winterschade heeft doorstaan (dus temperaturen tot ongeveer -10 °C). Het enige probleem vormen sneeuwbuien. De combinatie van wintergroene struik en redelijk soepele twijgen maakt dat de struik na een stevige sneeuwbui helemaal plat ligt. Om dit te voorkomen heb ik de plant ondertussen van een permanente steun voorzien.
De winterprik van vorige week heeft trouwens ook geen impact gehad op de bloemen.
Ik zie eigenlijk maar één minpuntje aan de plant: de manier van groeien is niet zo mooi (nogal iel), en de plant reageert ook niet zoals andere planten op snoei. Maar dat is maar een klein vlekje op het blazoen van deze schoonheid.
Vind ik leuk:
Like Laden...
Gerelateerd
Ik ontdekte pas kortgeleden dat dit ook tot de magnolia’s behoort. Bijzonder. Ruikt hij ook? De bloemen zijn schitterend en dat wintergroen is natuurlijk ook niet gek 🙂
De geur is aangenaam, maar niet sterk
Met de neus in de bloem is het toch lekker denk ik. Ik kom dan ook vaak een kameraadje tegen die daar zit te slapen of te eten 🙂
Een boeiende, mij onbekende magnoliasoort!
Erg boeiend idd
Erg mooi. Jammer dat de plant geen ruggengraat heeft, want steunpalen in de tuin vind ik maar niks.
De steun beperkt zich tot een bamboestokje van 18 mm diameter. ’t Is vooral jammer dat de struik niet mooi groeit