Het “Zonder is Gezonder“-bordje kent waarschijnlijk iedereen. Je kon het vroeger aanvragen via de website www.zonderisgezonder.be. Er zijn nog twee extra bordjes die, na het bezoek van een Velt-lesgever voor de Velt-opentuindagen – het andere bordje komen gezelschap houden. Ik beschouw ze niet als trofeeën, maar wel als bijkomend ‘publicitair’ materiaal. Want met ecologisch tuinieren schiet je niet veel op indien al je buren gewoon gif blijven spuiten.
Wat betreft die natuurrijke tuin worden er nog wat extra inspanningen geleverd. Ik maak nog enkele bijkomende insectenhotels aan, nu wat meer klassieke houtschijven, die ook opnieuw her en der worden opgehangen. Wel veel werk, het boren van die gaten.

Ik heb nog een tiental schijven die ik wil klaarmaken… De bijen blijven hier heel ’t jaar door nogal afwezig en ik heb zelf geen tijd om imker te worden, dus probeer ik de populatie solitaire bijen hier nog een extra steuntje in de rug te geven. Ik maak ook net wat meer nesten voor de metserbijen, die zonder meer de ideale bestuiver voor fruitbomen en kleinfruitstruiken vormen.

Deze worden allemaal afgeschermd met mollennet, omdat het hotel anders straks opnieuw last krijgt van de specht… En dat gaat mijn bee-trip.advisor.com rating weer behoorlijk zakken…
Het zonder is gezonder bordje hangt ook bij ons naast de brievenbus (samen met een “vriend van de vos” sticker). Het is inderdaad belangrijk om zoveel mogelijk mensen te informeren en soms is zo een bordje genoeg om een gesprek op gang te brengen.
En die insectenhotels zijn inderdaad wat werk , maar geven daarna zo veel voldoening.. Hopelijk heb je snel wat gasten.
De komende weken worden de eerste gasten verwacht, ’t zal wel loslopen denk ik
Ik durf zo een bordje niet zetten. We krijgen zo al genoeg commentaar over onze aanpak in de tuin. “Die inwijkelingen uit t stad toch hé”.
Gewoon zetten. Laat die buren maar commentaar hebben, die hebben ze ook zonder bordje 😉
Niet alleen nuttig, maar nog mooi ook.
’t Heeft wel wat, absoluut.
Goed hoor, die bordjes! En ik hoop dat de gaatjes van het bijenhotel dit jaar in grote getale bewoning gaan krijgen.
Zouden de mussen nog komen in je mussenflat?
De mussen blijven mijn tuin mijden. Ik vermoed dat er opnieuw meesjes het appartement gaan bewonen
Goe bezig!
Ik hoop het
Het eindresultaat van al je boorwerk is, behalve zeer nuttig, ook echt aantrekkelijk en zodoende een esthetische verrijking van de tuin. Door jou toedoen is er in mijn kop een schoon planneke aan het rijpen.
Ik wacht op een logje en de foto’s (al dan niet met het toestel van Madam Menck)
War ziet dat er ontzettend leuk uit, dat bijenhotel!
Leuk, en erg eenvoudig om te maken.