Het is vandaag 1 maart, en dus schotel ik jullie opnieuw een nieuwe aflevering van het Eerste Zicht , een stokje dat in 2012 in mei werd gegooid door Annetanne. Iedere eerste dag van de maand toonden meerdere bloggers een overzichtsfoto van hun tuin, om de evolutie van die tuin te laten zien. De meeste bloggers zijn er begin 2014 (of vroeger) mee gestopt, maar mijn doel is om dit enkele jaren vol te houden zodat er op termijn een leuke time-lapse van de ontwikkeling van de tuin overblijft. De foto’s worden per beeldhoek in een slideshow opgenomen.
Iedere foto is aanklikbaar, zodat je een groter exemplaar te zien krijgt indien je dat wenst.
Voortuin.
De oprit is nog steeds niet helemaal afgewerkt, misschien lukt het wel in maart?
Terwijl het op deze foto niet écht zichtbaar is, is de lente duidelijk aanwezig. Ik ben ook gestart met het weghalen van de dorre plantdelen. Indien het niet te koud wordt, gaat de Verbena bonariensis dit jaar erg vroeg bloeien (de bloemknoppen worden nu al aangemaakt).
Tussen het nemen van deze foto en het plaatsen van dit bericht is de lavendel helemaal weggehaald, omdat dat stuk tuin een deel van een bijkomende pioenenborder wordt.
Slideshow : Evolutie http://supermasj.zenfolio.com/p898793373/slideshow.
Nectartuin
De nectartuin is het nog steeds zompig. Vorige week werd hier voor de eerste keer oppervlakkig gewied, en het is duidelijk dat ook alle bloemen vol goede moed aan ’t jaar 2014 zijn begonnen. Over twee weken staan de perzik-, nectarine- en abrikozelaars in bloei.
> Slideshow : http://supermasj.zenfolio.com/p692170129/slideshow
Terras
Weinig evolutie te zien op dit beeld, alhoewel je enkele krokusjes kan zien in de border voor het terras. Net uit het beeld loopt het longkruid uit. De Gaura heeft deze winter probleemloos doorstaan.
En : http://supermasj.zenfolio.com/p627678542/slideshow
Tuin achter de woning
Weinig tot geen evolutie ze zien, wel kippen én de bloeiende Ribes en Prunus bij de buren. Nog een maandje geduld.
Hopla!: http://supermasj.zenfolio.com/p964328696/slideshow
Schaduwtuin
Ook hier lijkt alles nog doods, op enkele kleine sneeuwklokjes en de kerstroos (achter de notelaar). De Hosta zijn nog niet uitgelopen, maar ik vermoed dat de neuzen nu snel te voorschijn zullen komen.
Voilà : http://supermasj.zenfolio.com/p574527728/slideshow
Pruimenhaag
’t Gras ziet nog steeds af van de brakels, de pruimelaars beginnen uit te lopen, volgende maand staat deze haag helemaal in bloei..
Met de bijhorende slideshow http://supermasj.zenfolio.com/p1045601173/slideshow
Sturen jullie de zon eens naar hier? Het blijft hier veel te grijs om foto’s te maken…
Hier idem dito. Heb dan maar een foto genomen van onze verzopen tuin.
Ben trouwens blij te lezen dat je met deze rubriek blijft verder doen!
Ik blijf volharden in de boosheid, mijn beste
Is ze ondertussen al aangekomen?
Hier van ’t zelfde: grijs, regen, miezerig.
Daar is duidelijk al veel werk verzet. Heel mooi.
Deze winter is er eigenlijk erg weinig gedaan in de tuin, de komende weken zal er moeten doorgewerkt worden
Man, eigenlijk ga jij griezelig snel vooruit voor iemand met een full-time job, zoveel energie, om jaloers op te zijn.
Zo hard werk ik er ook niet aan hoor, ’t zijn nu vooral de planten die snel groeien.
Perzik- nectarine en abrikozenboompjes – maken jullie daar ook jam van?
Zeker niet van de boompjes ;-), misschien wel van de vruchten (maar de idee is ze in eerste plaats vers te eten)
Geen zin om een extra tuin mee te komen inrichten en onderhouden ? 🙂
Neen :-p
Is daar zo nu en dan de schaduw van de fotograaf zichtbaar 😉 ? Maar de tuin gaat duidelijk vorm aannemen en de komende maand zal het een en ander heerlijk in bloei komen.
Ik wuif op twee foto’s met mijn hand 😉
Mij viel de schaduw van de fotograaf ook op 😉 wat steek je toch je hand omhoog? En weeral een border gewisseld, pioenen zijn natuurlijk wel erg leuk!
Ik wuif met mijn had, zoals ik hierboven al schreef. Vroeg me af of dat de mensen zou opvallen
Je hebt duidelijk aandachtige lezers en kijkers 🙂 Mij viel het ook direct op.