Een moestuin? Niet echt. Zoals de voorbije jaren plant ik wel weer pompoen en courgette aan.
Mijn eigen credo (“Safety in Numbers”) wordt ook dit jaar niet verloochend, alhoewel het courgettebestand dit jaar nog wat verder werd teruggeschroefd naar een schamele drie planten (Black Beauty, Gold, Ronde de Nice).
Dat wordt wel ruimschoots goed gemaakt door het aanplanten van 4 pompoen: een Hubbard, een Butternut, een Spaghettipompoen én een Marinia do Giochhai.

De courgettes wil ik dit jaar aanbinden, voor de pompoenen vroeg ik mijn twee zonen hun sjorkunsten te tonen met enkele bamboestokken. Na het eerste rek besloten ze mij te leren hoe je kan sjorren.
Het resultaat mag er zijn. De pompoenen zullen elk één kant van zo’n rek kunnen beklimmen. Volgend jaar plant ik de pompoenen dan aan de andere kant van de rekken. De komende jaren ga ik waarschijnlijk stap per stap een stukje van het grasland achteraan ombouwen tot moestuin, waar dan de pompoenen worden gezet. Het vrijgemaakte stukje zou dan via het wisselteeltschema voor iets anders gebruikt worden.
Dit stukje gras werd ook hier verwijderd met het afplagding, dat ook hier behoorlijk handig uit de hoek kwam.

In de herfst zal er pompoensoep op het menu staan ten huize de Fruitberg.
Leuk, ik ben benieuwd naar de evoluerende moestuin op de Fruitberg. Ik was net van plan me ook nog eens aan een moestuin-update te zetten vanavond!
’t zal een werk van jaaaren zijn hoor, ik dnek niet dat ik de komende jaren genoeg tijd ga hebben voor een moestuin
Wat heerlijk al die ruimte om dit te kunnen doen,
hier ist een vierkantemeterbak die uit zijn voegen groeit ;-))
Ben benieuwd naar het vervolg…
Ruimte is absoluut een luxe.
Ik heb me dit jaar ook eens gewaagd aan een mini-moestuin: pompoenen en komkommers. De komkommers klimmen op een tuindraad, de pompoenen sluipen over de grond. Benieuwd.
Je zelfvervaardigde constructies worden onderhand legendarisch. 😉
Dit is gewoon een eenvoudig rekje met wat bamboestokjes hoor
Wat een sjortechniek, de complimenten aan de jongens! Safety in numbers pas ik ook toe, niet minder dan 5 Black Beauty courgetteplanten werden aan de zandleembodem toevertrouwd. Die ga ik dit jaar eens op een stok laten groeien (tip uit het moestuinboek van Mme ZsaZsa) . Ook werden er her en der een 15-tal pompoenplanten (Butternut , uchiki kuri en een onbekende) aangeplant. Die zullen (hopelijk) de tuindraad, voortuin en zelfs de trampoline overwoekeren.
Pompoensoep it is…
Dat zijn wel héél erg grote getallen. Wat doe jij met die pompoenen?
In het geval dat ze allemaal volgroeid geraken, véééél soep,puree, ovenschotels,… eten. En proberen te bewaren, of als er nog teveel zijn, uitdelen.
Fantastisch zo veel ruimte! De klimrekken zien er prachtig uit. Knap werk.
Nu nog hopen dat ze voldoende stevig zijn voor de pompoenenoogst
Ik zag jouw amandel, wat wil je precies gaan doen ermee?
Zit met die van mij ook een beetje in mijn ‘maag’ omdat ik hem maar heel snel even aan wat leivormstukjes heb vastgemaakt..
moet ik nu al snoeien? zo ja..? Hoe?
Wat is je advies in deze? Ik heb nog nooit van een amandel een leivorm gemaakt
Ik ben zelf vorig jaar begonnen met enkele bomen die ik wil leiden, dus ben ook een amateur. https://fruitberg.wordpress.com/2013/06/07/waaierbomen-afl-2/ daar staat het schema dat ik wil volgen uitgelegd.
Ik ben altijd weer onder de indruk van de bouwsels. En zoons die weten wat sjorren is! Geweldig.
’t Zijn dan ook scouts 😉
IK heb het ooit met aardbeien geprobeerd en dat lukte op zich wel, maar dat gedoe met dieren die er dan weer aan knagen… Ik dacht dit jaar: laat maar zitten. Teveel gedoe. Ik koop ze wel in de winkel maar ja: uit eigen tuin is natuurlijk veel leuker.