Lente

De voorbije weken was het duidelijk dat de lente terug in het land was. In de tuin lijkt alles terug te ontwaken, en ook deze blog komt terug tot leven.

Verwacht niet dat ik hier iedere dag iets ga neerpennen, maar we gaan toch terug de draad oppikken…

Enkele jaren geleden schreef ik over het succesvol uitzaaien van ratelaar. Ratelaar is een halfparasiet die zijn mineralen en zijn vocht uit graswortels haalt, maar zelf aan fotosynthese doet. Het is een vrij moeilijke plant om te introduceren (je moet vers zaad gebruiken, zelf heb ik twee keer commercieel zaad uitgezaaid zonder enig succes). Derde keer goede keer was hier de leuze, toen ik superverse zaden kreeg van een vriendin.

Het is nu ondertussen duidelijk dat die ratelaar zich hier erg goed voelt, zo goed dat in het stuk van de bloemenweide waar ik hem eerst zaaide, er plekken zijn waar nog amper gras aanwezig is. Dat wil dan ook zeggen dat ik op die overbevolkte plekken raterlaartjes heb in plaats van ratelaar. Ondertussen probeer ik de plant overal in de tuin te introduceren, en dat lijkt zeer goed te lukken.

Door deze ratelaar onderdruk je dus gras waardoor wilde bloemen meer kansen krijgen in de bloemenweide.

Eén opmerking over 'Lente'

Reageer