De pluktuin levert nu voldoende planten voor een aantal boeketten per week. Zoals al eerder aangegeven, gebruik ik hier alleen maar vaste planten.
Een aantal van de ‘tips voor snijplanten op internet’ levert wel gewoon ronduit slechte snijbloemen op. Een aantal andere vaste planten blijven uitzonderlijk lang goed in de vaas.
Daarom werden er dit week-end nog enkele wijzigingen doorgevoerd in de bloempluktuin. De underperformers werden gerooid onder het motto ‘ander en beter’. Verder waren enkele rozelaars duidelijk niet zo ziekteresistent, ook zij zijn vervangen door rozen waarvan ik weet dat ze het goed doen in de tuin.
Eén van de nieuwe aangeplante planten in de pluktuin is een grote groep Thalictrum delavayi ‘splendid’. Dat zou ook een uitzonderlijk goede snijbloem zijn, maar ik betwijfel het echt wel of ik daar ooit ga van ‘knippen’.

Prachtig boeket!
Lie(f)s.
Dat is een boeket geworden waar ik hier bij de vrouw best mee aan zou kunnen komen. Mooi hoor!
Ik heb dezelfde ervaring. Komt misschien door de kleigrond hier in Katwijk. Wat zijn wat jou betreft echt aanraders voor de pluktuin?
Tot nu toe erg enthousiast over Aruncus, Astrantia, Delphinum lutea, Helenium , Echinacea, Veronica, Veronicastrum, Sansguisorbia, Rudbeckia, Amsonia, Pentaglottis, Nepeta.
Bedankt!
Ik heb dezelfde ervaring. Misschien door de kleigrond in Katwijk.
Wat zijn wat jou betreft echte aanraders.
Het fijne van een in de tuin geplukt boeketje is dat de bloemen lekker geuren en niet bespoten zijn.
Hoe lang blijven dit soort bloemen dan staan/goed? Voeg je nog speciale bloemenvoeding toe? Het ziet er schitterend uit.
Ik voeg niets toe. Ik ververs het water wel iedere twee dagen
Je vrouw wordt verwend!